« Úvod | Sardinský mastin - his... »

Neznámá molossoidní plemena psů - úvod


UPOZORNĚNÍ: Příspěvky na těchto stránkách se zabývají historií psů a plemeny zemí jiné legislativy či kultury. Proto se v rámci objektivity nelze vyhnout zmínkách o estetických chirurgických zákrocích a zápasech zvířat. Zákonem č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, jsou kupírování ušních boltců a štvaní zvířat proti sobě (zápasy psů, norování apod.) v ČR zakázány.

 

V této rubrice bych se rád zaměřil na neznámá, nebo spíše pro většinu běžných pejskařů méně známá dogovitá plemena. Zcela záměrně se budu vyhýbat plemenům uznaným FCI, o nich lze sehnat informací dostatek. Do hledáčku bych si rád vzal spíše rozšlechtěné, vyhynulé a vzácné rasy. Výčet nebude rozhodně úplný - to není v lidských silách, nehledě k tomu, že jistou roli budou hrát i mé osobní sympatie k tomu či onomu chovatelskému programu. Vítám samozřejmě jakékoliv náměty, tipy, doporučení a informace o existenci dalších plemen, která by stála za zpracování. Pejskařům zdar.

 Jsem příjemně překvapen obsáhlostí a objektivitou tohoto bolgu. Prosím autora aby mě kontaktoval na mou mailovou adresu. Velice děkuji a s pozdravem Martin Říha

přidat komentář

počítadlo.abz.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se